Móriczos pályaorientáció

2019. június 12-én szerdán pályaorientációs napot rendezett a Móricz Zsigmond Általános Iskola felső tagozatos tanulói számára. A rendezvény célja az volt, hogy tanulóit megismertesse a továbbtanulási lehetőségekkel, a különböző, középfokon oktatott szakmákkal. A Nyíregyházi Szakképzési Centrum iskolái között mi is ott voltunk. Hegedűs Renáta tanárnő iskolánkat, valamint a szakgimnáziumi duális oktatási rendszert mutatta be, Varga Lászlóné szakmatanár pedig a szakmai képzést, s az érettségi utáni OKJ-s képzési rendszert tárta az érdeklődők elé. A pályaorientációs napra tanulóinkat is elvittük, hogy szemléletessé tegyék az iskolai életet. Kósa Zsófia és Óbert Hajnalka az egészségügyi ágazatról beszélt az általános iskolai tanulónak, kiemelve az iskola gyerekbarát jellegét. A szociális osztály két 11-es tanulója – Petrikovics Dorina és Varga Dorina – pedig a erről a viszonylag új ágazatról beszélt az érdeklődőknek. Minden tanulónk örömét fejezte ki abban a tekintetben, hogy nem bánta meg, hogy a Zay Anna Egészségügyi Szakgimnáziumot választotta!
A nyílt napon több mint 70 tanulót sikerült megszólítanunk, várjuk őket szeretettel iskolánkba! Reméljük, több tanulót is intézményünk falai között üdvözölhetünk a következő tanévekben!

További képek elérhetőek a képre vagy ide kattintva….