Győzelem a megyei elsősegélynyújtó versenyen

A Magyar Vöröskereszt Sz-Sz-B Megyei Szervezete az idei évben is, immár 48. alkalommal rendezte meg felmenő rendszerű Elsősegélynyújtó Versenyének megyei fordulóját. A látványos, mozgalmas, sok embert megmozgató vetélkedő megyei fordulójának Tiszadob adott otthont. Az elsősegélynyújtó verseny célja, az elsősegélynyújtás népszerűsítése, az emberi segítőkészség terjesztése és az elméleti tudás gyakorlati ismereteinek fejlesztése. A megyei versenyen a területi fordulók győztesei mérték össze tudásukat és nyertesei az országos döntőbe juthattak tovább. Iskolánkat felnőtt kategóriában képviselték: Orbán Enikő, Lazók Alexandra (5/13.a.), Dankó Zsuzsanna, Nagy Gyula és Wertheim Viktor (1/13.a). Tanulóink érdekesnek és tanulságosnak ítélték a változatos feladatokat. Fáradtan, de jó hangulatban várták az eredményhirdetést. A gyakorlások meghozták az eredményt, hiszen 1. helyezést értek el, így nem csak iskolánkat, hanem megyénket is képviselhetik az országos döntőben.
Gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

Vitál Andrásné
felkészítő tanár