A Vöröskereszt Világnapja

„ RÁD IS SZÜKSÉG VAN, HOGY JOBB LEGYEN A VILÁG!”

2019. május 17-én emlékeztünk meg a Vöröskereszt Világnapjáról. Iskolánk tanulóihoz a Magyar Vöröskereszt Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szervezetétől Kondor Bernadett, a Magyar Ifjúsági Vöröskereszt alelnöke érkezett. Bernadett tájékoztatást tartott a szervezet programjairól és kezdeményezéseiről, mint például a Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálat, imitátorképzés, kortársképzés. Az előadást képekkel színesítette, melyek felkeltették tanulóink érdeklődését. A program célja az ismeretek átadása, tájékoztatás és önkéntesek toborzása volt.
A Magyar Ifjúsági Vöröskereszt programjai igen népszerűnek bizonyultak, hiszen sok diák jelezte részvételi szándékát az önkéntességben. Köszönjük az előadást és tanulóink aktív közreműködését.

Vitál Andrásné