Sikerek német versenyen

Az NYSZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma április 12-én Németországról szóló országismereti vetélkedőt szervezett, melyen iskolánkat két csapat képviselte. Első feladatként a csapat által kiválasztott híres német emberekről kellett prezentációt tartani német nyelven. Ezután érdekes feladatok következtek, melyek között szerepelt Németország földrajza, vaktérkép (Németország tartományai), Berlin nevezetességei, német tartományi zászlók felismerése, totó a müncheni sörfesztiválról (Oktoberfest), német írókról, költőkről, zeneszerzőkről és tudósokról, hiányos szöveg kitöltése egy német dal alapján.


Tanulóink lelkes felkészülésének meglett az eredménye: a Kelemen Petra (11. A), Barnai Boglárka és Petrikovics Kitti (11. B) által alkotott vegyes csapat a 3. helyen végzett, a 10. B csapata – Juhos Fruzsina, Koszkócsák Vivien, Lakatos Viktóriaaz 5. helyet szerezte meg.
Gratulálunk a tanulóknak és felkészítő tanáruknak, Varga Györgyné tanárnőnek.