Országos Mentési Verseny

Az Országos Mentési Verseny 2018. szeptember 21-én került megrendezésre Zánkán. A versenyt megnyitotta Dr. Pápai György, az OMSZ orvosigazgatója. A versenyen mentőtisztek, mentőápolók, mentőtiszthallgatók, orvostanhallgatók, mentőápoló tanulók és egyéb társszervek mérték össze szakmai tudásukat. Iskolánkat mentőápoló tanuló kategóriában a 15.b osztályból Magyar Regina, Csercsa Sándor, Tóth László képviselte. A feladatok összetettek voltak és rendkívüli csapatmunkát igényeltek, például: szüléslevezetés; balesetet szenvedett, eszméletlen gyermek ellátása; eszközök összeszerelése bekötött szemmel; szakmai fogalmakkal kapcsolatos activity; mellkas kompresszió kivitelezése élethű körülmények között, lépcsősoron történő futást követően; illetve számos más az életben is előforduló gyakori krízishelyzet ellátása. A tanulókat Vitál Andrásné készítette fel és segítette végig, hogy a legjobb eredményt érjék el. Az egész napos versenyt követően ünnepélyes eredményhirdetésre került sor, ahol a Nyíregyházi SZC Zay Anna Egészségügyi, Informatikai Szakgimnáziuma és Kollégiumának csapata országos második helyezést ért el. Tanulóink a verseny során rengeteg tapasztalattal, élménnyel gazdagodtak. Tanulmányaikhoz és későbbi munkájukhoz további sok sikert kívánunk!

További képekért kattints a képre vagy ide!